کشف نوعی انسان اولیه با قابلیت زندگی روی درختان + تصاویر

هومونالدی

گونه‌ای از انسان‌های اولیه دست و پاهایی داشتند که هم برای زندگی روی زمین و هم بالای درختان مناسب بوده است. با آنکه محققان هنوز نمی‌دانند که این گونه منقرض شده-که احتمالا قدیمی‌ترین انسان اولیه‌ای است که تا به حال کشف شده- چطور راه می‌رفت، مطمئن‌اند که با نوع راه رفتن بشر امروزی کامل متفاوت بوده است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از دیسکاوری، آخرین گونه کشف‌شده نوع انسان که هومونالدی (انسان نالدی) نام دارد، مغزی به اندازه یک پرتغال داشت که در حد اینکه قادر به انجام تشریفات مربوط به مرگ (یعنی خاکسپاری) باشد، هوشمند بود.

بیش از ۱۵۵۰ استخوان و خرده استخوان این نوع بشر در غاری در جنوب آفریقا کشف شده است که بزرگترین کشف این نوع انسان در قاره آفریقا به شمار می‌رود اما به خاطر نوع خاص این غار تشخیص قدمت این فسیل هنوز برای دانشمندان ممکن نیست.

بشر امروزی تنها گونه باقی‌مانده انسان‌ها در کره زمین است اما در روزگاران بسیار قدیم گونه‌های انسانی دیگری هم بر این کره خاکی می‌زیسته‌اند. انسان‌تباران با نام علمی هومینینی (Hominini)، تباری از زیرخانوادهٔ انسان‌ساییان به‌شمار می‌روند. این تبار شامل تمام گونه‌های موجود یا منقرض‌شده‌ای است که به انسان امروزی نزدیک‌ترند تا به شامپانزه‌های امروزی.

محققان عقیده دارند که مطالعه دست‌ها و پاهای این فسیل‌های کشف‌شده ممکن است آنها را به یافتن دلایل تغییر مدل نوع زندگی بشر و راه رفتن روی دو پا به جای چهار دست و پا راه رفتن نزدیک کند. یکی از تئورهای انسان‌شناسان این است که نوع بشر از آنجا بر بقیه موجودات کره زمین برتری دارد که می‌تواند از دست‌هایش برای استفاده از ابزار مختلف استفاده کند.

استخوان‌های یافت شده از یک هومونالدی

ویلیام هارکورت-اسمیت انسان‌اولیه‌شناس موزه تاریخ طبیعی نیویورک به مجله لایو ساینس می‌گوید که پاهای این فسیل، کاملا مانند پاهای انسان ها نیست اما بیشتر شبیه پاهای انسان است تا موجودات دیگر.

مطالعه بیش از ۱۵۰ استخوان دست این فسیل نشان می‌دهد که این گونه انسانی مانند انسان‌های امروز استخوان شست دست بلندی داشته که در چرخه تکامل بعدها به ابزاری مهم برای تمایز انسان‌ها از شامپانزه‌ها بدل شد.

البته پاهای گرد این فسیل بسیار با پاهای انسان امروزی متفاوت است. پاهای گرد به درد بالارفتن و زندگی روی درخت می‌خورده تا زندگی روی زمین. هر چند به گفته هارکوت-اسمیت، هنوز قدرت بالارفتن و زندگی روی درختان در شامپانزه‌ها بسیار بیشتر بوده تا این گونه انسانی.

جرمی دسیلوا، انسان‌شناس دانشگاه دورتمند و یکی دیگر از محققان این مطالعه، می‌گوید که ترکیب‌بندی در این فسیل نشان می‌دهد که ماهیچه‌های ران از استخوان‌های ران فاصله گرفته‌‌اند که این قدرت بیشتری در راه رفتن (روی دوپا) به این گونه می‌داده است. در طول زمان، ترکیب‌بندی استخوان لگن هم تغییر کرده که این به معنای داشتن فضای بیشتری برای رشد مغز جنین انسانی بوده است.
طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها: انسان اولیه، پروژه دانشجویی، پایان نامه ارشد، انجام پایان نامه، انجام پروپزال، مهندس مومنی، مهندس کوچکی،

تاریخ : سه شنبه 21 مهر 1394 | 06:31 بعد از ظهر | نویسنده : مهندس کوچکی | نظرات

  • paper | فروش بک لینک | بک لینک
  • ابزار هدایت به بالای صفحه

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic